Stampende machines, kleurrijke garens, zacht textiel om aan te raken. Start je ontdekkingsreis in het TextielMuseum op zoek naar de ontelbare mogelijkheden om textiel te maken.
Het TextielLab – de professionele werkplaats van het museum - biedt je een klein kijkje in de toekomst met high-tech machines, kunstenaars en specialisten die samen textiel maken. Je ontdekt hier hoe textiel wordt geweven, gebreid of geborduurd en leert meer over passement en tuften: Twee bijzondere technieken waar met allerlei soort touw gewerkt wordt! In de wollendekenfabriek ga je 100 jaar terug in de tijd. Hier zie je hoe ze vroeger warme wollen dekens maakten. Even bijkomen van alle indrukken doe je in het gezellige TextielCafé, waar voor jong en oud iets lekkers te krijgen is.
Creatieve en leerzame programma’s scholen
Het TextielMuseum heeft het onderwijs veel te bieden. Een bezoek aan het museum in combinatie met een educatief en creatief programma is aantrekkelijk voor zowel de leerlingen van het primair- en voortgezet onderwijs als voor studenten die een mbo, hbo of universitaire opleiding volgen.
Kijk voor meer informatie op onze site, via website button "bezoek de website".