Kinderactiviteiten in de natuur

Filteren

Filters

Activiteiten
Leeftijd
Zoekwoord
Zoekwoord
Personen 0+
0
0
500
0500+
  • Kwalitatief aanbod van uitjes
  • Direct contact
  • Unieke content van uitjes

Dé plek waar kinderen met elkaar op een veilige, uitdagende en vooral leuke manier kunnen leren freerunnen! 

Een verjaardag om nooit te vergeten! Tijdens het freerun feestje leer je wat freerunnen echt is. Van salto’s tot sprongen maken, alle trucs worden geoefend! En dat samen met je beste vrienden!

Wat is er inbegrepen bij het feestje? 

- Één JUMP freerun T-shirt voor de jarige
- Één JUMP freerun polsbandje voor de jarige
- Les van professionals
- Feestje op maat per groep
- Onbeperkt limonade
 
Wil je na het feestje meer leren en je freerunning vaardigheden verder ontwikkelen? Kom dan bij ons op les of kom vrij trainen en ontdek wat je allemaal kunt bereiken!
Vanaf 6 jaar
Binnen

"De oude bakkerij" is reeds jaren een begrip, en sinds enkele jaren durven wij onszelf "Het lekkerste museum van Nederland" te noemen. Immers, in welk museum loopt het water je reeds in de mond bij binnenkomst en ga je met een voldaan gevoel enkele uren later weer naar buiten? Juist, in Medemblik kan dat.

Wij zijn in november verkozen tot leukste museum voor kinderen en daar zijn we uiteraard trots op!

Dankzij de diverse demonstraties die continu plaats hebben, de speciale activiteiten voor kinderen en de speciale workshops die regelmatig plaats vinden, is "De oude bakkerij" een levend museum. De tentoonstelling van alle machines, hulpmiddelen en attributen die de bakker rond de helft van de vorige eeuw gebruikte, levert bij veel mensen een 'Oh, ja' van herkenning op. Maar er zijn ook veel zaken die juist de bakkers herkennen, omdat zij er nog mee gewerkt hebben.

Van de jongere generatie zal vooral een 'oh, ja?' klinken, als ze langs de gebakskisten lopen, de arbeidsintensieve suikerkunstwerken bekijken of de bakker aan het werk zien. Naast de vaste thema tentoonstellingen over suiker, marsepein en chocolade, vinden er ook regelmatig tijdelijke tentoonstellingen plaats. "De oude bakkerij" is bovendien niet alleen een museum om te kijken, ook worden er regelmatig (kinder-) activiteiten georganiseerd.

Elke zondag en gedurende de gangbare schoolvakanties vinden er speciale activiteiten voor kinderen plaats. Op zondag mogen kinderen die het museum bezoeken bijvoorbeeld een koek versieren. En uiteraard op eten!

Tijdens het bezoek wilt u wellicht even uitrusten van alle indrukken. Dat kan in de gezellige serre waar koffie geschonken wordt. Met een vers gebakken gevulde koek erbij wordt dit wel erg aantrekkelijk!

Vanaf 2 jaar
Binnen

Houd je van koken of zou je het graag willen leren? En durf je jouw gerechten aan anderen te serveren? Dan is de KookKeet echt iets voor jou!

Op vijf middagen ga je samen met de KookKeet-kok aan de slag in onze keuken; daar leer je de kneepjes van het vak. Wat je maakt mag je mee naar huis nemen, zodat de rest van de familie het ook kan proeven. Als afsluiter kook je voor een speciaal evenement, bijvoorbeeld voor een feestelijke opening of eindpresentatie van de Vrijstaat KunstAcademie. Dan kun je je kookkunst aan het publiek laten zien, ruiken en proeven.

Wil jij graag leren experimenteren met ingrediënten en smaken? Meld je dan nu aan!

De KookKeet maakt vegetarische gerechten.

Dag en tijdstip
Woensdagen, 15.00-17.30 uur

Het is mogelijk om dit bedrag te betalen met budget van de U-pas of een aanvraag in te dienen bij het Jeugdfonds Sport & Cultuur. Wil je (een deel van) de cursus betalen met de U-pas? Neem dan contact met ons op via info@devrijstaat.nl

Vanaf 8 jaar
Binnen en buiten

Creatief kamp  -- Zin in een creatieve en actieve week? Tijdens de creatieve kampen van Vinea beleef je een vakantie waarin je zelf dingen maakt en ontdekt. Speciaal voor kinderen van 7 tot en met 12 jaar.

Je kunt kiezen uit verschillende kampen, allemaal met een eigen thema. Ga aan de slag tijdens kook- en knutselkampen of kies voor een creatief dagkamp. Liever iets actiever? Tijdens het Urban Sports Camp leer je freerunnen, skateboarden en BMX’en onder begeleiding van ervaren instructeurs. Houd je van dieren of attracties? In Burgers Zoo ga je op ontdekkingstocht en spot je dieren van dichtbij. En bij het attractiekamp breng je hele dagen door in de Efteling, waar je samen de leukste attracties beleeft.

Tijdens de creatieve kampen ga je zelf aan de slag. Je maakt bijvoorbeeld sieraden, doet proefjes of neemt het tegen anderen op in je eigen CupcakeCup, waarin je de mooiste en lekkerste cupcakes maakt.

Tussendoor is er tijd voor spellen en om lekker buiten te zijn. In de meivakantie en zomervakantie zorgen onze begeleiders voor een veilige en gezellige sfeer, waarin je elke dag iets nieuws beleeft.

 
Vanaf 7 jaar
Buiten

Gezinsvakantie bij Stayokay

Wat is er nou leuker dan op vakantie met je gezin? Zelfs een korte vakantie voelt voor de kids als een groots avontuur!

Boek een privékamer of familiekamer in een van de familiehostels van Stayokay. Daar kunnen de kids lekker hun gang gaan. Gegarandeerd genieten, ook voor de ouders!

Voordelen van een Stayokay familiehostel

  • Unieke locaties door heel Nederland
  • Privékamers en familiekamers met eigen douche en toilet
  • Inclusief lekker ontbijtbuffet
  • Kinderkorting op de overnachting en het dinerbuffet
  • Extra korting met de Stayokay Card

Een familiekamer voor het hele gezin

Wij begrijpen dat je het liefst met het hele gezin op één kamer slaapt. Daarom vind je in elk hostel privékamers voor maximaal 6 personen, allemaal voorzien van een eigen douche en toilet.

In een aantal hostels beschikken we zelfs over echte familiekamers. Deze kamers zijn standaard ingericht met:

  • 2 lage bedden
  • 1 of 2 stapelbedden

Daarnaast zijn handdoeken, zeep en shampoo inbegrepen.

Voor de allerkleinsten is op aanvraag een kinderbedje beschikbaar.

Overnacht in een unieke themakamer
Maak jullie verblijf extra bijzonder met een overnachting in een unieke themakamer.

Alle leeftijden
Binnen en buiten

Melkveeboerderij in Zweeloo, Drenthe

In het Drentse Zweeloo wonen en werken Johan en Martine met hun zes kinderen op hun melkveebedrijf en boerencamping. Het erf is een plek waar altijd iets gebeurt: kinderen bouwen hutten in de hooischuur, rijden een rondje op de pony en steken graag de handen uit de mouwen bij de dieren.De boerderij ligt tussen de weilanden, met het bos op korte afstand. Hier draait het dagelijks leven om het ritme van de seizoenen, de zorg voor de dieren en het werken als gezin.

Samen met hun twee zoons en vier dochters runnen Johan en Martine al jarenlang het melkveebedrijf en ontvangen ze gasten die nieuwsgierig zijn naar het boerenleven. Ze laten graag zien wat er op een boerderij komt kijken, van het voeren van de koeien tot het verzorgen van de kalfjes.Johan besteedt veel aandacht aan zijn veestapel van negentig melkkoeien.

In de melkput legt hij graag uit hoe het melken in zijn werk gaat en wie wil, kan meehelpen met dagelijkse klusjes, zoals voer aanschuiven, de kalfjes verzorgen of de koeien uit de wei halen.

Alle leeftijden
Binnen en buiten

DOMunder is de historische attractie in Utrecht voor jong en oud. Dompel je onder in de 2000 jaar geschiedenis van het Domplein, Utrecht en Nederland. Pak een zaklamp en ga op een ondergrondse Ontdekkingstocht vol spannende verhalen en archeologische schatten.

Ontdek het Romeinse verleden van Utrecht, evenals de roemrijke middeleeuwen. Beleef de verwoestende storm van 1674 waarbij het schip van de Domkerk instort en het Domplein ontstaat.

Vanaf 8 jaar
Binnen
  • Kwalitatief aanbod van uitjes
  • Direct contact
  • Unieke content van uitjes

Klimmen is leuk voor jong en oud! Kom gezellig met het gezin klimmen in ons klimbos in Rotterdam en beleef een avontuur om nooit te vergeten. In het groene hart van Rotterdam, tussen de hoge bomen, vind je ons klimpark met wel negen verschillende parcoursen. Vanuit de bomen heb je een prachtig uitzicht over de Kralingse plas.

Nieuw: Explorer parcoursen. Dit zijn onze nieuwste klimparcoursen speciaal voor jonge avonturiers vanaf 3 jaar! Onze Explorer parcoursen zijn volledig ingericht op de allerkleinsten. Lage hoogtes, eenvoudige obstakels en vooral heel veel plezier. De perfecte eerste stap in het klimavontuur, waarbij kinderen voor het eerst écht kunnen ontdekken, proberen en groeien! 

Klimmen kan bij ons dus al vanaf 90 cm! 

Wanneer je komt klimmen in ons bos duurt dit 2 tot 3 uur, afhankelijk van je leeftijd en lengte. Klimmen kan op onze andere parcoursen al vanaf 110 cm, waarbij je start met het mini parcours. Ouders kunnen makkelijk met de kinderen meelopen onder de routes door. Als je een ticket koopt voor het mini parcours, heb je 2 uur klimtijd. Vanaf 130 cm mag je ook de moeilijkere parcoursen klimmen, soms onder begeleiding van een mee klimmende volwassene, en vanaf 150 cm klim je zelfstandig het hele bos door. Je mag dan 3 uur lang op avontuur in ons bos! Voor het klimmen adviseren wij een minimale leeftijd van 6 jaar.

De routes lopen op in moeilijkheidsgraad. Begin je in de easy parcoursen, dan klim je op 2,5 meter hoogte en kom je vooral bruggetjes en netten tegen. Durf jij het aan om ons extreme parcours te klimmen? Dan mag je je klaarmaken voor een route op bijna 15 meter hoogte met een bungee jump en een vrije sprong! 

Blijf je liever met beide voeten op de grond? Dan kan je in Rotterdam ook heerlijk komen suppen, kanoën of kajakken op de Kralingse Plas.

Kom je met 10 personen of meer? 

Dan is een groepsactiviteit zoals een Expeditie misschien wel iets voor jullie! Tijdens onze Expeditie volgen de activiteiten elkaar in snel tempo op. De activiteiten bestaan uit zowel denk- als doe opdrachten, dus of je nou mentaal of fysiek sterk bent, iedereen draagt iets bij aan de kracht van het team. Bundel deze krachten en ga het avontuur aan om de Expeditie te winnen!

Jullie kunnen ook kiezen voor Archery Tag. Archery Tag is een kruising tussen paintball en trefbal, alleen speel je met pijl en boog. Het spel is actief en dankzij de speciale pijlen en gezichtsbescherming, ook hartstikke veilig. Er zijn verschillende pijl-en-boogspellen die je kan spelen in ons bos. Welk spel jij gaat spelen, hangt af van de grootte en wensen van jouw groep.

Vanaf 6 jaar
Buiten

Een eeuwenoud huis, maar springlevend! Wandel door de tuin, drink wat in het koetshuis en laat je inspireren door alle magische verhalen van het kasteel.

ONTDEK HET RIJKE VERLEDEN VAN SLOT ZUYLEN
Langs de Vecht is in het jaar 1250 Slot Zuylen ontstaan. Het Slot kende sindsdien verschillende eigenaren en bewoners. In de 18e eeuw liet de eigenaar het verbouwen tot het prachtige kasteel dat we nu kennen. Sinds 1952 is Slot Zuylen opengesteld voor publiek als museum. Dompel je onder in de verhalen van het kasteel!

Vanaf 4 jaar
Binnen

Stel je voor: je loopt op de bodem van een oude tropische zee. Miljoenen jaren geleden zwommen hier reusachtige zeereptielen rond, waaronder de wereldberoemde mosasaurus – niet voor niets vernoemd naar Maastricht! Vandaag ontdek je deze bijzondere plek diep onder de Sint Pietersberg.

Speciaal voor kinderen van 4 t/m 10 jaar is er een spannende tocht door het donkere gangenstelsel onder de berg. Ga je mee op avontuur door het mysterieuze (en heerlijk koele) grottenstelsel? Samen met de gids duik je in spannende verhalen en leer je in het donker te vertrouwen op al je zintuigen: luisteren, voelen, ruiken… en durven!

Vanaf 4 jaar
Binnen

Vier je tofste graffiti kinderfeestje bij de Graffitifun kids!!
Een uniek feestje met al je vriendjes, maak allemaal je eigen graffiti paneeltje met je eigen privé artiest!

Wij bieden deze workshops aan op toffe locaties door heel Nederland en Belgie! 

Vanaf 6 jaar
Buiten

Het WEC (Werelderfgoedcentrum Waddenzee) in de haven van Lauwersoog is dé plek om alles te leren over de Waddenzee. Ontdek hoe de maan de Waddenzee in beweging zet en duik in het leven van een vis, vogel of zelfs oester. Bezoek de zeehonden in het zeehondenziekenhuis of doe een zeehondengeluid na! 

In de verschillende gangen van de Waddenzee Experience zijn er voor kinderen vele mogelijkheden om het WEC te ervaren. Denk hierbij aan de reis die vissen moeten afleggen of luister naar de verhalen van onze Waddenwezens.

Bij het zeehondenziekenhuis leer je meer over de zeehond en zie je, net als in Pieterburen, de zeehonden die op dat moment in ons centrum opgevangen zijn.

Kijk vanaf het dak naar Schiermonnikoog en het Lauwersmeer en loop door de zilte daktuin. Door de gehele interactieve tentoonstelling tot aan ons buitenterrein is er veel te doen voor jong én oud.  

Voor scholen hebben wij speciale arrangementen.

Na het opdoen van kennis en nieuwe ervaringen in het WEC kan je in ons restaurant Mare iets eten of drinken om het dagje uit compleet te maken.  

 

Alle leeftijden
Binnen en buiten

Duik in de wereld van Formule 1 bij Hollywood Entertainment Center.

Versla je vrienden of familie in een race tijdens een onvergetelijk kinderfeestje en stap in één van onze simulatoren. Knal over je favoriete F1-circuit, hoor de motoren brullen en zie rook opstijgen van de banden.

Onze simulatoren, compleet met boordradio en dynamische lichteffecten, maken dit spektakel levensecht.

Kom je alleen, in een duo of met een groep racen, bij Hollywood Entertainment Center kun je één stoeltje reserveren, meerdere of een gehele grid. Stap in en ga voor pole-position!

Vanaf 8 jaar
Binnen
Speeltuin

Op Spijkerdorp zijn vele vormen van spelen mogelijk. Zo zijn er allerlei speeltoestellen, zoals: een grote glijbaan op de heuvel, kabelbaan, schommels, wip-wap ’s in diverse uitvoeringen en een klim-klautertoestel in de grote zandbak.


Hutten bouwen

Het bouwen van eigen hutten is natuurlijk de belangrijkste activiteit in het Spijkerdorp. Voor de jongens en meisjes die al wat ouder zijn is er niks mooier en stoerder dan het bedenken, en vervolgens bouwen van een eigen hut. Vanaf 6 jaar mag je onder begeleiding een hut gaan bouwen.

Kinderfeestjes

Je verjaardag vieren op spijkerdorp is de laatste jaren steeds meer een succes geworden. Samen met je vriendjes en vriendinnetjes avontuurlijk te spelen op ons terrein of bouwen aan een van de vele hutten, welke wij hiervoor dan speciaal een dagdeel (max.4 uur) vrij houden..Alle benodigde materialen als hamers en zagen zijn bij ons natuurlijk aanwezig en bij de start krijg je voldoende spijkers mee!

Er zijn twee “theehuisjes” (indien beschikbaar!), waarvan 1 geschikt is voor rolstoelgebruikers. Van uit zo’n theehuisje kan het avontuur op Spijkerdorp beginnen. Ons theehuis is geschikt voor ongeveer 10 kinderen. De kosten voor verjaardagsfeestjes bedragen slechts € 4,00 per persoon (kinderen en begeleiders). Bij de start zijn dan voor iedereen voldoende spijkers beschikbaar. Eventueel zijn er extra bekers spijkers beschikbaar tegen de daarvoor geldende prijs.

Schoolreisjes

Een paar goede redenen om het schoolreisje bij het Spijkerdorp te organiseren. Soms gaan kinderen vanwege financiële redenen niet meer mee, blijkt uit een recent onderzoek. Dat kan niet lijkt ons. Het schoolreisje is toch voor alle leerlingen het hoogtepunt van het schooljaar.

*Bij ons op Spijkerdorp kunt u met een groep leerlingen tegen een redelijke prijs een geweldig schoolreisje organiseren.

    *Ons terrein heeft veel mogelijkheden. Kinderen kunnen actief en creatief aan de slag met het bouwen van hutten. Wij zorgen voor gereedschap en spijkers. Anderen kunnen zich uitleven op de speeltoestellen, of met allerlei spelmateriaal. Ook is er voldoende ruimte op ons terrein om b.v. een door u georganiseerd spel te spelen, enz.

    *Spijkerdorp is dé plek waar alle kinderen samen kunnen spelen. Het speel terrein en overige faciliteiten zijn er voor ingericht dat kinderen met een beperking hier veilig en vertrouwd kunnen spelen en bouwen. In 2013 zijn hiervoor aanpassingen gedaan in samenwerking met het project Speeltuinbende van het NSGK, waarvoor wij ambassadeur zijn.
      *Er is een kantine waar u gebruik van kunt maken, zowel bij mooi als minder mooi weer, kinderen kunnen hier een spelletje spelen en leerkrachten even genieten van een kopje koffie. Op ons terrein is een beperkte mogelijkheid tot het kopen van snoep, chips, ijs e.d.
        *Wij u kunnen door de lokale snackbar een “kinderbox” laten leveren met als inhoud: patat met, appelmoes, frikandel of kroket of kip nuggets, naar keuze een pakje drinken en een verrassing voor de aantrekkelijke prijs (neem even contact op voor de huidige prijs).
          *De entreeprijs van Spijkerdorp is € 4,00 per persoon (kinderen en begeleiders). Dus vanaf € 8,75 per persoon inclusief de snacks) + de reiskosten een hele leuke dag!
          Vanaf 6 jaar
          Buiten

          Het Maritiem Museum is een echt familiemuseum.
          Je kan samen op pad door het Maritieme heden en verleden. In de Maritiem Museum Haven beleef je het leven en werken in de haven van toen en in de zomermaanden stap je aan boord van historische schepen, kranen en een graanelevator.

          In de ‘Offshore Experience’ beleef je het werken aan boord van een platform midden op zee.
          Ontdek in de tentoonstelling 'Bestemming Havenstad' hoe Rotterdam een bekende wereldhaven werd. 

          Natuurlijk gaan de kinderen ook aan de slag In de nieuwe kinder-doe-expo ‘Plons! De toekomst van de zee’ worden jonge bezoekers ondergedompeld in de fascinerende (onder)waterwereld. Deze expo laat je nadenken over de kansen die de zee biedt om de uitdagingen rond klimaat, vervuiling en de energietransitie aan te gaan.

          In schoolvakanties worden altijd extra activiteiten georganiseerd.

          Alle leeftijden
          Binnen en buiten

          Over deze pagina

          Wat is er leuker dan gezellig er op uit met het hele gezin in Nederland? Even een dagje met het gezin samen zijn en leuke dingen doen. Het is vaak lastig om steeds weer iets nieuws te bedenken. Kinderuitjes zijn er gelukkig in overvloed te vinden op WegmetdeKids. Wij hebben de leukste en meest originele kinderuitjes voor u gevonden en op onze site geplaatst. Bij de kinderuitjes staat alle informatie die u maar wilt weten. Van foto's en teksten over de kinderuitjes tot de prijzen, openingstijden en contactgegevens. Wat dacht u van een bezoek aan een bijzonder museum met diverse kinderactiviteiten als bijvoorbeeld een speurtocht? Of lekker een middagje GlowGolfen om zo uit te maken wie het beste is. Via de agenda brengen wij u op de hoogte van de kortlopende kinderuitjes die bijvoorbeeld alleen in de vakantieperiodes te doen zijn. Verder bieden wij ook vele kinderuitjes met korting aan. Kijk op onze site naar de kinderuitjes met korting en draai de kortingsbon uit om mee te nemen naar de aanbieder. Zo is het financieel vaak weer aantrekkelijker om een dagje weg te gaan met het hele gezin. Kinderuitjes met korting maken het ook in deze tijd leuk om iets te doen met het gezin. Wij wensen u veel plezier bij het zoeken naar kinderuitjes. Mocht u leuke tips hebben voor kinderuitjes die wij nog niet in ons aanbod hebben? Stuur uw tip dan naar info@wegmetdekids.nl. Alvast bedankt voor de moeite!